UA RU EN
Головна > Без фарбників

Без фарбників

Використання барвника діоксид титану в харчовій промисловості.
 
При позначенні добавки діоксид титану на упаковках продуктів також можуть використовуватися такі назви: Е 171, титану діоксид, білий пігмент, діоксид титану, титану двоокис, titanium dioxide .
 
Діоксид титану (харчова добавка Е 171) являє собою безбарвні кристали, що жовтіють при нагріванні. У промисловості барвник Е 171 використовується в роздробленому стані у вигляді білого порошку. Діоксид титану не розчинний у воді. Хімічна формула добавки Е 171: Ti O2.
 
При вдиханні порошку барвника Е 171 збільшується ймовірність ракових захворювань. Це показали дослідження на щурах. Таким чином пил діоксиду титану може бути канцерогенною і для людини. У харчових продуктах добавка Е 171 вважається нешкідливою, хоча дослідження її впливу на організм тривають.
 
У харчовій промисловості діоксид титану застосовується як добавка Е 171 - білого барвника - відбілювача. Барвник E 171 часто застосовується при виробництві сухого молока , швидких сніданків.
 
Крім цього діоксид титану застосовується у виробництві лакофарбової продукції, паперу, пластмас та інших галузях промисловості.
 
Добавка Е 171 дозволена для використання у харчових продуктах в багатьох країнах світу, в тому числі РФ і Україні.